infoliniaINFOLINIA: 801 011 550
Siedziba fabryki: 84-242 Luzino, Kębłowo, ul. Wiejska 3

  sklep uszczelki
Jesteœ tutaj: strona Główna okna Fasady strukturalne Pilkington Planar -
PROMOCJA! Zapłać z góry a powiększymy
Twój rabat o dodatkowe3% !!!

Fasady strukturalne Pilkington Planar

System szklenia strukturalnego Pilkington Planar™ - Informacje ogólne

Pilkington Planar™ pozwala architektom tworzyć kompletne szklane pokrycia budynków z fasadami ze szkła w każdej płaszczyźnie, co potwierdzone zostało w najbardziej wymagających zastosowaniach systemu szklenia strukturalnego. Możliwe jest więc tworzenie wysoce atrakcyjnego środowiska pracy z większą ilością światła i wspaniałym poczuciem przestrzeni.
Konstrukcje wsporcze (m.in. szklane żebra), umiejscowione wewnątrz lub na zewnątrz, mogą być delikatne lub dominujące, w zależności od wymagań. Wykonywane są jako systemy szklanych żeber, konwencjonalne konstrukcje stalowe lub rewolucyjne konstrukcje cięgnowe.

System daje architektom swobodę kreowania imponujących budynków ze szkła (szklane elewacje) oraz zadaszeń, które stają się niezwykłą cechą nowoczesnej architektury.

System szklenia strukturalnego Pilkington Planar™ może wykorzystywać większość rodzajów szkła będących w ofercie firmy Pilkington.
System szklenia dostarczany jest jako kompletne rozwiązanie montowane wyłącznie przez akredytowanych instalatorów.

Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych poświęconych systemowi szklenia strukturalnego Pilkington Planar™.

Pilkington Planar™

NOWOŚĆ! Pilkington Planar Activ™, który łączy system Pilkington Planar™ z wykorzystaniem samoczyszczącego szkła Pilkington Activ™. Pozwala to na projektowanie pierwszych na świecie bezramowych, samoczyszczących się fasad.

Pilkington Planar™ - koncepcja systemu

System Pilkington Planar™ pozwala na uzyskanie idealnie gładkiej powierzchni fasady dzięki zastosowaniu walcowo-stożkowych otworów, śrub i płytek sprężystych ze stali nierdzewnej mocujących całość szklanej fasady do niezależnej struktury nośnej zamiast do tradycyjnego systemu ramowego. W rezultacie powstaje fasada o gładkiej powierzchni, zminimalizowanej strukturze nośnej i zmaksymalizowanej przejrzystości.

Silikonowe uszczelnienia pomiędzy poszczególnymi panelami szkła dają gwarancję wodoszczelności przeszklonej przegrody.

Pilkington Planar™ - system

Kompleksowe rozwiązanie

Pilkington Planar pozwala Państwu na projektowanie budynków przyszłości; używając dużych szklanych fasad tworzymy środowiska bardzo atrakcyjne do pracy, z większą ilością światła i poczuciem przestrzeni. System Pilkington PlanarÔ składa się ze szkła, mocowań i konstrukcji wsporczej. Każdy z elementów występuje w szeregu opcji umożliwiając znalezienie najlepszego z możliwych rozwiązań bez względu na rodzaj zastosowania.

Kluczowe aspekty systemu Pilkington PlanarÔ:

Elementy systemu Pilkington PlanarÔ nigdy nie są sprzedawane oddzielnie jako metalowy osprzęt lub szkło. Jest to produkt zaawansowany technicznie, dostarczany jako kompletny system z wyłączną gwarancją na projekt zapewnianą przez Pilkington Architectural
Hartowane szkło Pilkington Optifloat™ jest tak produkowane, aby pofalowanie szkła (powstające od rolek pieca hartowniczego) średnio wynosiło 0,05 mm (od szczytu do doliny fali), poddawane jest również testowi heat soak spełniającemu standardy DIN.
Wszystkie mocowania są zazwyczaj produkowane ze stali nierdzewnej typu 316. Pozostałe stopy mogą być używane w określonych warunkach środowiskowych.
Jedną z głównych korzyści z wykorzystywania w projektowaniu bezramowych strukturalnych systemów szklenia jest podniesienie atrakcyjności budynku dzięki przeniesienia do wnętrza wielu uroków świata zewnętrznego takich jak naturalne światło i promienie słoneczne.

W sprawie zapytań na system Planar prosimy o kontakt pod nt tel: 510 807 609 lub o wysyłanie maili na adres a.chwil@chwil.com.pl